SPEKTAKLE TEATRALNE W WYKONANIU KLUBU TWÓRCZYCH RODZICÓW

SPEKTAKLE TEATRALNE W WYKONANIU KLUBU TWÓRCZYCH RODZICÓW

17 października 2023

,, Po co jest teatr’’

Ta drabina to  schody do nieba,

A ta miska nad schodami to księżyc.

Tamten miecz to zwykły pogrzebacz,

A z garnków są hełmy rycerzy,

Ale kto w te czary nie wierzy ?

To jest teatr.

A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.

Od wielu lat w naszym przedszkolu działa  Klub Twórczych Rodziców. W ciągu roku przygotowuje różne przedstawienia. Skład klubu zmienia się, ponieważ wraz z odejściem dzieci do szkoły, odchodzą nam również rodzice, ale każdego roku przybywają nowe osoby, pełne energii i pozytywnego nastawienia. Nabór do klubu jest zawsze otwarty, tak więc zapisać się można w każdej chwili.

We wtorek 6 grudnia 2022r. Klub Twórczych Rodziców przygotował dla przedszkolaków niespodziankę – spektakl teatralny ,, Kacper pomaga Mikołajowi’. Aktorzy zaprezentowali swoje talenty aktorskie i wokalne dostarczając odbiorcom wielu radosnych przeżyć.

Widzowie mogli podziwiać  nie tylko kunszt aktorski, ale także wspaniałe kostiumy, rekwizyty oraz scenografię. 

Gdy bajka dobiegła końca widzowie gromkimi brawami nagrodzili aktorów. Po czym wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami przez jednego z aktorów, który grał rolę Św. Mikołaja.

Rodzice mogą być naprawdę z siebie dumni, bowiem sprawili swoim występem ogromną radość i niespodziankę wszystkim obecnym.

Dziękujemy aktorom, naszym wspaniałym Rodzicom za pomoc, zaangażowanie, przygotowanie strojów, rekwizytów i pięknej scenografii.

Wszystkim aktorom dziękujemy za całokształt, za wsparcie, poświęcony czas, pozytywne nastawienie, dobry humor, którego nie brakowało na próbach, za to, że jesteście i, że możemy zawsze na Was liczyć.

 

W poniedziałek  20 marca 2023r, Klub Twórczych  Rodziców działający przy Przedszkolu  w Wylatowie,  zagrał  kolejny spektakl  teatralny „ Wiedźma zmienia pory roku ” .Wydarzenie przygotowano z myślą o zbliżającej się nowej porze roku – wiośnie.

 

3 kwietnia 2023r. na scenie  naszego przedszkola odbył się wyjątkowy spektakl pt. ,,Gdzie są  jajka wielkanocne’’. W  iście świąteczny nastrój zgromadzoną publiczność wprowadzili aktorzy Klubu Twórczych Rodziców  Przedszkola w Wylatowie. Grupa ta , działa bardzo aktywnie i cały czas się rozrasta, a ich występy gromadzą dużą publiczność dziecięcą.

 

W czwartek 18 maja 2023r. rodzice z Klubu Twórczych Rodziców  przedstawili kolejny dla dzieci  spektakl teatralny pt. ,,Pałac duchów”. Dzieci  z dużym zaciekawieniem oglądały występ aktorów, a na koniec nagrodziły ich gromkimi brawami.

 Przedszkole to miejsce przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby i stymulujące jego rozwój.

A przede wszystkim miejsce ciekawych zabaw i beztroskiego podróżowania przez dzieciństwo. Ale czy dzieci czułyby się w przedszkolu tak bezpiecznie i radośnie, gdyby rodzice nie obdarzali nauczycielek zaufaniem i nie angażowali się w życie przedszkola?

   Zaufanie rodziców i otwartość na sprawy przedszkola są dla dziecka miernikiem bezpieczeństwa  w tym środowisku.

   Dlatego udział rodziców w proponowanych formach integracyjnych i współpracy jest ważny dla dobrego samopoczucia dziecka w placówce. Jedną z proponowanych przez nas form współpracy z rodzicami jest  przedstawianie teatrzyków dla dzieci przez Klub Twórczych Rodziców .Wystawianie z rodzicami bajek, to dla nas wspaniała przygoda. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania rodziców, ich pomysłowości   i otwartości na wcielanie się w kreowanych bohaterów, a przede wszystkim ich współdziałania nie tylko na scenie, ale także w przygotowywaniu strojów i dekoracji.

   Podglądając sceniczne działania rodziców otrzymujemy od nich wspaniałą lekcję współpracy  i wytrwałości w dążeniu do celu. Otwarci na zabawę w teatr rodzice z łatwością nawiązują podczas przedstawienia kontakt z młodą widownią, bo znają i rozumieją potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też bajki przygotowywane przez nich cieszą się wielkim zainteresowaniem u dzieci i sprawiają im wiele radości. Po obejrzanym teatrzyku w wykonaniu rodziców dzieci chętnie przenoszą widzianą bajkę do własnych zabaw w teatr. Same starają się rozdzielić role i podejmują współdziałanie w tej zabawie.

To już piąty raz taki teatr dla dzieci wykonany przez  Klub Twórczych Rodziców  w  naszym  przedszkolu. Ostatni  odbył  się 15.06.2023r. pt. ,, Wędrówka  przez las duchów ‘na przedszkolnej scenie.  Dobry nastrój, atrakcyjne stroje rodziców, oprawa muzyczna i scenografia ubarwiły to spotkanie. Było mnóstwo zabawy i uśmiechu.

   Dziękuję Klubowi Twórczych Rodziców , którzy angażują się w wystawianie bajek dla przedszkolaków. Mamy nadzieję, że  będzie kontynuowany w następnym roku szkolnym, a udział w teatrzykach jest miłym i niezapomnianym wspomnieniem przedszkolnej przygody dla nas wszystkich.

   Dziękuję Pani  Dorocie , której współpraca z rodzicami układa się w taki właśnie sposób.

 

 

 

 W naszym przedszkolu  już od kilku  lat we współpracy z nauczycielką  Dorotą  Górną działa  Klub Twórczych Rodziców. We wtorek 17 października 2023r. grupa teatralna Rodziców zagrała kolejny spektakl „ Krasnal, Jesień i poziomki”. Wydarzenie przygotowano z myślą o najmłodszych z okazji nowej pory roku Jesieni.

W przedstawieniu  wystąpili:

Wiewiórki:

– dzieci: –  Julitka  i Marcelinka

Jesień:

– p. Elżbieta M. – mama Wikusi z gr. Żabki

Zajączek:

– p. Patrycja W. – mama Madzi z gr. Żabki

Niedźwiedź:

– p. Joanna P. – mama  Julitki z gr. Liski

Żabka:

– p. Agnieszka J. – mama Wojtusia z gr. Liski

Krasnal:

– p. Daniel K. –  tata Gabrysi i Stasia z gr. Żabki

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, współpracę, poświęcony  czas na próby i przygotowania  do występu oraz za to, że Wam się po prostu chciało:)