,, KOLOROWE DNI W PRZEDSZKOLU” W GRUPIE  ,,MISIÓW”

,, KOLOROWE DNI W PRZEDSZKOLU” W GRUPIE ,,MISIÓW”

12 października 2021

Choć dziś na dworze jest szaro, buro i ponuro to w grupie „Misiów” pojaśniało, a to za sprawą projektu. Od 12.X. 2021r. grupa maluchów rozpoczęła realizację projektu „Kolorowe Dni w Przedszkolu”.

Dziś był  Dzień Żółty .

Najpierw dzieci wysłuchały i spróbowały odgadnąć zagadkę, której rozwiązaniem był: kolor żółty. Było dużo radości podczas zabawy „Grasz w żółte- masz żółte.. kiedy dzieci wyszukiwały i wskazywały na własnym ubraniu koloru żółtego.

Podczas „ żółtego dnia” wychowawczyni zaproponowała dzieciom:

– zorganizowanie i omówienie zgromadzonych żółtych przedmiotów w  żółtym  kąciku”

– w rytm jesiennej piosenki zbieranie żółtych liści, a potem przeliczanie ich

– poszukiwanie słoneczka ze swoim imieniem- takim samym jak na wizytówce

– przy dźwiękach wesołej melodii szukanie żółtych przedmiotów/ zabawek w  sali

-nazywanie (żółtych z natury) kwiatów i zwierząt na przedstawionych zdjęciach,

potem wysłuchanie podziału ich nazw na sylaby, a następnie próby wspólnego

powtarzana lub/i  klaszcząc, tupiąc i  podskakując

– trzylatkom zaproponowałam stemplowanie żółtą farbą gruszki, a czterolatkom-

płatków słonecznika. Dopełnieniem pracy było wklejenie w ich środek ziarenka słonecznika

– taniec dzieci przy rytmach piosenki „Kolorowe liście” zakończył „Dzień  Żółty”  w  grupie ,,Misiów’’.

Wszystkie pracowite ,,Misie’’ za dobrą zabawę i dzielną pracę zostały nagrodzone słodkim lizakiem (w kolorze żółtym naturalnie 😊) oraz znaczkami: słoneczkiem i misiem.

Kolejny Kolorowy Dzień” w grupie ,,Misiów’’ będzie w listopadzie, będzie to „Dzień Pomarańczowy – dokładny termin podamy na Facebooku – na grupie.