MAGIA PIERWSZEGO DNIA WIOSNY W PRZEDSZKOLU

MAGIA PIERWSZEGO DNIA WIOSNY W PRZEDSZKOLU

21 marca 2024

„Maszeruje Wiosna a ptaki wokoło,
lecą i świergocą głośno i wesoło,
maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat
gdy go w górę wznosi zielenieje świat”.

21 marca 2024r. dzieci z naszego przedszkola przywitały Wiosnę, która zawitała do naszego przedszkola pełna radości i oczekiwań. Na znak tego szczególnego wydarzenia przedszkolaki, wraz z nauczycielami zebrali się na boisku. Pożegnały Marzannę wierszem, po czym zgodnie z tradycją symbol Zimy został spalony. Pierwszy dzień tej kolorowej pory roku okazał się niezwykle ekscytujący dla naszych maluchów, którzy nie mogli się doczekać, aby w pełni cieszyć się przyjemnościami, jakie niesie ze sobą wiosna. Widok budzącej się do życia przyrody to czas  na nowe wyzwania i przygody. Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, podczas których mogły wyrażać swoją kreatywność poprzez tworzenie wiosennych dekoracji, malowanie kwiatów. Nie zabrakło także zabaw na świeżym powietrzu, gdzie dzieci mogły biegać, skakać i cieszyć się pierwszymi promieniami słońca. Następnie Przedszkolaki wybrały się w drogę, aby w wiosennym korowodzie w rytm muzyki uczcić i obwieścić wszystkim nadejście Wiosny. Pierwszy dzień wiosny to nie tylko czas na zabawę, ale także okazja do rozmów o znaczeniu tej wyjątkowej pory roku, która jest czasem pełnym nadziei i radości. Wszystkie te doświadczenia sprawiły, że pierwszy dzień wiosny w przedszkolu był niezapomnianym przeżyciem dla naszych maluchów. Pełni energii i uśmiechu, z niecierpliwością czekają na kolejne przygody, jakie przyniesie ze sobą ta magiczna pora roku.