Spotkanie bibliotekarek pt: ,,Bajki i baśnie uczą  nas i bawią”

Spotkanie bibliotekarek pt: ,,Bajki i baśnie uczą nas i bawią”

8 listopada 2019

W naszym  przedszkolu raz na kwartał odbywają się spotkania czytelnicze z bibliotekarkami. 8 listopada 2019r.  bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie filii w Wylatowie i Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej w Wylatowie wraz z kilkoma uczennicami,przyszły w odwiedziny do naszego przedszkola.Wizyta związana była z niedawnymi obchodami Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Panie przeprowadziły spotkanie pt. ,,Bajki i baśnie uczą nas i bawią”.Najpierw spotkały się z pięcio- i sześcio-latkami, aby porozmawiać o znanych bajkowych bohaterach.Dzieci odgadywały również, z jakimi postaciami z bajek i baśni,  związane były prezentowane przez uczennice szkoły,rekwizyty.Na koniec oglądały przyniesione z bibliotek książki i książki – zabawki. Później bibliotekarka odwiedziła młodszą grupę dzieci . Odczytała im opowieść o zajączkach i lisie, prezentowała książki i książki – zabawki oraz rekwizyty związane z bajkami. Na zakończeni dzieci oglądały przyniesione z bibliotek książki.