MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

6 grudnia 2023

                                                                                           

                       6 grudnia – jak dobrze wiecie,
                      Święty Mikołaj chodzi po świecie.
                    ”Dźwiga swój worek niezmordowanie                                                                                                i każde dziecko prezent dostanie.                                                                                                       A kiedy rozda już prezenty,
                   wraca do nieba uśmiechnięty”

 

Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. Dzień ,, Mikołajek  w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Był on wyjątkowy  i magiczny . W dniu 6 grudnia 2023r. wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Tym razem  rolę  Świętego Mikołaja w grupie ,, Liski’’  pełnił  jeden z przedszkolaków o imieniu Mikołaj. Nie zawiódł dzieci i wręczył  prezenty, których otrzymanie dostarczyło im mnóstwo radości i uśmiechu. A prezenty były wspaniałe. To był dzień wyjątkowy  i magiczny.

Dzieci długo wspominały ten dzień i dzieliły się wrażeniami.