MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

7 grudnia 2020


,,Mikołajki mogą być jak z bajki …

Dla każdego!

Dla Tomka, dla Majki,

Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza …

Więc uwaga!

Dziś Mikołaj zaprasza!”

M. Terlikowska

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Właśnie dzisiaj 7 grudnia 2020 roku w oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie Mikołajkowe. W naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja! Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki… to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Dzieci wraz z wychowawczynią wesoło bawiły się przy świątecznych piosenkach. Każda grupa wykonywała bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście królował Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiły, że każda praca była oryginalna i ciekawa. Po wyczerpującej zabawie przyszedł czas na odpoczynek. W tym roku wyjątkowo długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj, zostawił prezenty pod choinką. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi.

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.