NOWINKI PRZEDSZKOLNE W GRUPIE  ,,LISKI” I W GRUPIE ,,ŻABKI”

NOWINKI PRZEDSZKOLNE W GRUPIE ,,LISKI” I W GRUPIE ,,ŻABKI”

5 stycznia 2024

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                        Droga Mamo, Drogi Tato!

 

1 września 2023 r. już nadszedł, a Wasze dziecko poszło do przedszkola i rozpoczęło nowy rozdział w swoim życiu. I w tej nowej sytuacji musi odnaleźć się cała rodzina. Pamiętajcie nie jesteście sami.  Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to bardzo dobra decyzja.

 Przedszkole zapewnia wszechstronny rozwój dziecka. Uczy zasad współdziałania społecznego, samodzielności, nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Są to przydatne umiejętności, które ułatwią dziecku start w późniejszym okresie.

Zachęcamy dzieci i rodziców do częstego zaglądania na naszą stronę, gdzie będziemy zamieszczać aktualne informacje oraz  zdjęcia.

 

 

 

 

 

     O  nas                                            

Grupa ,, LISKI  to zgrany zespół dzieci 4,5, 6 – letnich, do którego uczęszcza 25 przedszkolaków. Wszystkie dzieci uczestniczą w zajęciach języka angielskiego, muzyki a także religii. Grupa licznie uczęszcza na codzienne zajęcia o czym świadczy wysoka frekwencja.  Działania wychowawczo – dydaktyczne zmierzają głównie do tego, aby dzieci: przestrzegały wspólnie ustalonych zasad oraz przyswoiły treści zawarte w programie wychowania przedszkolnego.

,, LISKI są grupą wesołą, żywą i otwartą na nowe pomysły i na siebie wzajemnie. Wspólnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Grupa jest otwarta na nowe osoby, doświadczenia. Podopieczni stosują się do zasad panujących w grupie, rozumieją polecenia i pytania nauczyciela. Dzieci chętnie  zjadają podawane im posiłki. Nie grymaszą oraz nie boją się nowych smaków i kolorów potraw.

Wszystkie przedszkolaki chętnie uczestniczą w zajęciach ruchowych i zabawach przy muzyce. Grupa uważnie słucha bajek, opowiadań i wierszy na zajęciach. Chętnie wypowiadają się na zadany temat a także samodzielnie podejmują rozmowy. Wszystkie dzieci potrafią samodzielnie spożywać posiłki oraz korzystać z toalety. Większość dzieci jest zainteresowana oglądaniem książeczek. Przedszkolaki lubią kolorować, wycinać, wyklejać plasteliną.

Grupa  nie sprawia problemów wychowawczych.

Wychowawca grupy: Dorota  Górna

 Z nauczycielem można umawiać się na indywidualne konsultacje co tydzień w każdy czwartek  od godziny  7.00.  do  8.00          

 

Witamy w grupie Żabki ‘’ nasze wspaniałe trzy, czterolatki!

 

 

 

 

 

 

 

   O  nas   

                                                                                                Grupa ,, ŻABKI ” to grupa, do której uczęszczają dzieci w wieku  3, 4 lat.       Do oddziału uczęszcza 19  dzieci. Są ciekawi świata i interesują się wszystkim co ich otacza. Poznają  przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykają się codziennie. Dużo czasu spędzają na wspólnej zabawie, ale pamiętają również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć starają się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczą się tańczyć, grać na instrumentach, śpiewać, rysować, malować i wiele innych.
Szczególnie lubią wszelkiego rodzaju gry i zabawy ruchowe organizowane zarówno w sali przedszkolnej, jak również na placu zabaw. Starają  się być dla siebie miłe, przestrzegać opracowanego kodeksu zachowania. Przyswajają nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów. Uczą się samodzielności jak również współdziałania, dokonywania wyborów i dostrzegania możliwości pójścia na kompromis. Uczą się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Dodatkowo mają możliwość uczęszczania na zajęcia z  języka angielskiego. Każdy dzień sprawia im radość. Poprzez zabawę zdobywają nowe doświadczenia, wiadomości, umiejętności i sprawności.

Wychowawca grupy: Elżbieta  Dziuba

 Z nauczycielem można umawiać się na indywidualne konsultacje co tydzień w każdą środę  od godziny  7.30.  do  8.30