OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2023

 

     

      Dzień  Przedszkolaka to ważna data.

Nie tylko  dla dzieci, lecz dla całego świata.

      Dzieci są ważne, każdy  to powie

Z nich kiedyś wyrośnie  dorosły człowiek.

Więc wszystkim dzieciom małym i dużym

     życzyć dziś chcemy długich podróży,

spełnienia marzeń, cudownych wrażeń,

mnóstwa radości i samych słodkości

                               

   DYREKTOR  I  PRACOWNICY  PRZEDSZKOLA

 

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzieci z naszego przedszkola świętowały ten dzień  na wspólnej zabawie. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Było mnóstwo atrakcji. Dzieci uczestniczyły  we wspaniałej  zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło  uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypominały sobie również o swoich prawach – tak ważnych w życiu każdego człowieka – a także  o obowiązkach, czyli  kodeksie  dobrego zachowania. Na koniec każde dziecko otrzymało drobny upominek. Ten radosny dzień dostarczył dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą go długo i ciepło wspominać.