PROJEKT  ,, KOLOROWE DNI  W  PRZEDSZKOLU ” W  GRUPIE  ŻABKI

PROJEKT ,, KOLOROWE DNI W PRZEDSZKOLU ” W GRUPIE ŻABKI

23 maja 2024

Dziś jest dzień wyjątkowy, bo zupełnie pomarańczowy. Pomarańczowe stroje mamy, do zabawy ruszamy. Od 17 listopada 2023r.grupa  Żabki rozpoczęła realizację projektu ,, KOLOROWE DNI W PRZEDSZKOLU’’

Dziś był ,,Pomarańczowy Dzień’’ . Maluchy do przedszkola przyszły w strojach z akcentami pomarańczowymi. Dzień wypełniony był zabawami i zadaniami z uwzględnieniem różnej aktywności. Podczas tego dnia wychowawczyni zaproponowała dzieciom:

– nazywanie owoców i warzyw

– rozpoznawanie przedmiotów codziennego użytku i określanie ich przeznaczenia

– wytyczenie zajączkowi drogi w labiryncie drogi do marchewki

– zabawy: równoważną i zręcznościową

– wybieranie tylko pomarańczowych pudełek wśród innych

– degustację wszystkimi zmysłami

Za aktywny udział w tym dniu dzieci otrzymały niespodzianki w kolorze pomarańczowym.

Kolejny ,, Kolorowy Dzień …’’ już 24.11.2023r. – ,, Dzień Brązowy’, który będzie obchodzony razem z Dniem Pluszowego Misia. Prosimy  o przygotowanie stroju w kolorze brązowym.

 

 

6 grudnia  2023r.   Kolorowy dzień w przedszkolu Czerwony  Dzień MIKOŁAJKI

Dziś w grupie ,,Żabki’’ królował kolor czerwony oraz różne zabawy związane z ,,Mikołajkami’. Dzieci wykazywały się sprawnością fizyczną oraz znajomością ciekawostek o świętym Mikołaju. Słodki poczęstunek umilił drugie śniadanko. A każdy przedszkolak dziś wrócił do domu hojnie obdarowany przez Mikołaja.

 

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania, dlatego w środę 28 lutego 2024 r. w naszym przedszkolu miał miejsce kolejny z serii „Kolorowych Dni”. Każdy z przedszkolaków przyszedł w ubraniu z elementami fioletowego  koloru. Fioletowy  kolor sprawił, iż w  grupie  Żabek w tym dniu panowała szczególnie ciepła atmosfera. Nasi milusińscy pełni zapału uczestniczyli w atrakcjach „Fioletowego Dnia”. Rozmawiali o  fioletowych owocach , malowali, eksperymentowali. Nie zabrakło zabaw konstrukcyjnych, na dywanie i przy stolikach. Cały dzień upłynął w radosnej atmosferze i był przede wszystkim dla przedszkolaków okazją do świetnej zabawy.

 

Zabawa kolorami jest jednym ze sposobów poznawania świata przez dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami i rozwija umiejętność współdziałania.

W poniedziałek 22 kwietnia 2024r. grupa Żabki obchodziła kolejny kolorowy dzień, a był to Dzień Zielony. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono, a wchodząc do sali musiały poszukać tego koloru wśród  zabawek, klocków, kredek i układanek, powstawały więc zielone budowle, zagrody, zielone rysunki. Maluszki bawiły się przy muzyce wykorzystując zielone serwetki, dmuchały, tańczyły, podrzucały, na koniec tej zabawy powstała zielona korona drzewa. Kolejny z kolorowych dni w grupie Żabek  był bardzo udany. 

 

To  kolejne spotkanie w ramach cyklu: Kolorowe dni w przedszkolu – tym razem było to spotkanie w dniu 23 maja 2024r  w  grupie ,,Żabki’’ kolorem żółtym. Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów, przyjazny, radosny i dla dzieci oznaczający słońce, siłę, radość, uśmiech, kwiaty, a także cytrynę i banany. Były wiersze, „żółte zagadki”, zabawa z żółtą farbą i piłkami. Dzieci oglądały ilustracje przedmiotów , roślin w kolorze żółtym, wyszukiwały koloru żółtego w otoczeniu. Ta barwa wszystkim kojarzy się z najbardziej żółtym i najważniejszym na świecie – słońcem.