Projekt ,,Radosna  Niepodległa”

Projekt ,,Radosna Niepodległa”

11 listopada 2018

Przedszkole  już  30 czerwca  podczas IX Dni  Wylatowa  rozpoczęło  swój  udział  w  projekcie ,, Radosna  Niepodległa” przygotowanego  przez Stowarzyszenie ,,Promyk  Nadziei’’  w  Żabienku   przy  współpracy  Rady  Sołeckiej  wsi Wylatowo. Drugim  etapem  była  uroczystość  w  Żabienku ,,Sadzenie   Dębu’’, podczas której nasze  przedszkolaki przedstawiły  program  artystyczny i uczestniczyły w  rodzinnym  konkursie  plastycznym ,, Polska  za  100 lat”.   Kolejnym  etapem  projektu  były warsztaty z  dziećmi w  przedszkolu na temat:  ,, Projektujemy    kotyliony”    na uroczystość  11 Listopada. Ostatnim  punktem  projektu, w  którym brała  udział  nasza  społeczność  przedszkola  to: złożenie  kwiatów  przez    delegacje:  dzieci  i  rodziców,   personel  przedszkola  pod  pomnikiem  Powstańców  Wielkopolskich oraz    uroczystość    z   okazji  100-lecia  Niepodległości  w  sali  OSP  w  Wylatowie. W trakcie  tej  uroczystości  przedszkolaki  wystąpiły z programem  artystycznym o  tematyce niepodległościowej, rozstrzygnięto również  konkurs  na  temat:,, Kartka z  okazji  100-lecia  Niepodległości”. Najpiękniejsze  kartki  wykonali; Ignaś , Filip i Joasia, za które  otrzymali  dyplomy  i  nagrody.