PSZCZÓŁKI – ZABAWY ANDRZEJKOWE

PSZCZÓŁKI – ZABAWY ANDRZEJKOWE

27 listopada 2020

,, Nowoczesne czarownice ”, czyli andrzejkowe szaleństwo u ,, Pszczółek”.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W piątek 27 listopada 2020 r. nasze ,,Pszczółki’’ przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na uroczystości pojawiły się czarownice na miotłach, które podczas wróżb i zabaw przepowiadały dzieciom przyszłość, – tą bliską ,, co dostanę od Mikołaja”, jak ma na imię ulubiony przyjaciel i tą daleką … ,, kim będę w przyszłości ”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na zdrowy poczęstunek. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.