ŚNIADANIE  W  GRUPIE  BIEDRONKI

ŚNIADANIE W GRUPIE BIEDRONKI

28 lutego 2023

 Przedszkole to nie tylko parę lat beztroskiej zabawy, to również miejsce pracy dzieci i opiekunów. Przedszkole ma same plusy: przyzwyczaja do szkolnej rzeczywistości, stwarza przestrzeń do nawiązywania relacji między dziećmi i rozwija umiejętności społeczne maluchów. Jest przełomowym i bardzo ważnym momentem w rozwoju dziecka.

Czas spędzony w przedszkolu i umiejętności z nim zdobyte są kluczowe dla dalszego rozwoju dziecka. W tym miejscu poznaje on zasady obowiązujące w społeczeństwie. To właśnie w przedszkolu uzyska podstawowe zdolności dotyczące wymiany kulturowej i integracji społecznej. Ponadto, czas spędzony wśród rówieśników ułatwi mu późniejsze nawiązywanie kontaktów i budowanie relacji międzyludzkich.

W przedszkolu maluch zdobywa informacje na temat właściwego zachowania poza domem. Dowiaduje się, czym jest zło i dobro, jak odróżnić zachowanie odpowiednie, od nieodpowiedniego. Jak należy zdrowo się odżywiać, posługiwać się sztućcami oraz przygotować  śniadanie. Zobacz poniżej: