SPOTKANIA  CZYTELNICZE

SPOTKANIA CZYTELNICZE

20 czerwca 2022

9 maja 2022r.  ,, Misie ‘i ,,Wiewiórki’ odwiedziły Miejską Bibliotekę  Publiczną  Filia Wylatowo i rozpoczęły cykl spotkań czytelniczych. Okazało się, że dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta  w takim miejscu. Dzieci były zaskoczone ilością książek znajdujących się na półkach bibliotecznych regałów, a jednocześnie miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. Potem dzieci zostały zaproszone przez  panią Adę do kącika małego czytelnika, gdzie  zaprezentowała  im różnego typu pozycje dla najmłodszych  i przeczytała ciekawą opowieść. Po powrocie do przedszkola dzieci chętnie opowiadały o tym co widziały i co robiły w trakcie wycieczki. Wizyta bardzo przedszkolakom  się podobała i z pewnością jeszcze tu wrócą. Dziękujemy za  mile spędzony czas. A w imieniu Pani Ady  i naszym zachęcamy do korzystania z obszernych zasobów literatury, które są dostępne w naszej  bibliotece dla dzieci i ich rodziców.

W naszym przedszkolu w  dniu 20 czerwca  2022r. odbyło się  kolejne spotkanie czytelnicze   pt ,, Bezpieczne wakacje”. Pani Ada

przypomniała dzieciom  o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji.