SPOTKANIE ADAPTACYJNE -,, POBAWMY SIĘ  RAZEM ”

SPOTKANIE ADAPTACYJNE -,, POBAWMY SIĘ RAZEM ”

20 maja 2022

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu każdego dziecka. Dla wielu oznacza to pierwsze kontakty z dużą grupą rówieśników, rozstanie się z najbliższymi osobami, zaistnienie i funkcjonowanie w nowym środowisku. Aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy podczas pierwszych dni pobytu w przedszkolu, dnia 20 czerwca 2022r. w  naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie adaptacyjne ,, Pobawmy się razem ’’ dla nowoprzyjętych przedszkolaków. Wspólne zabawy z chustą animacyjną Klanza, zabawy w kącikach, zwiedzanie przedszkola wraz z rodzicami, a także rozmowy z wychowawcami grup pozwoliły na wzajemne się poznawanie,  zmniejszenie lęku związanego z adaptacją przedszkolaków do nowego miejsca.  Humory wszystkim dopisywały. Dzieci bawiły się  również w przedszkolnym ogrodzie i korzystały z jego wyposażenia.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za liczne przybycie.

 Spotkanie to odegrało ogromną rolę w budowaniu pierwszych pozytywnych obrazów, z jakimi dziecko kojarzy sobie przedszkole…