ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

2 października 2023

 

Rozpoczęła się jesień, a jeśli nadeszła … wszyscy wiedzą , że to czas zbiorów ziemniaków i innych warzyw. 2 października 2023r. w naszym przedszkolu,  zostało zorganizowane „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Już z samego rana wiedzieliśmy, że ten dzień nie będzie taki sam, jak inne. Niektóre dzieci przyszły do przedszkola z „bulwą ” ziemniaka w rączce o dziwnym kształcie, która brała udział w konkursie  pt.  ,, Ciekawy kształt ziemniaka’. W tym dniu przedszkolaki jeszcze zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy. Następnie obydwie grupy miały okazję zobaczyć jak ziemniaki i kiełbaski  pieką się w ognisku. Gdy ziemniaki i kiełbaski piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków, kiełbaski z dodatkiem ogórka i gziku oraz rozstrzygnięcie konkursu. Decyzją komisji konkursowej zwyciężyła bulwa w kształcie Świnki PEPPY, drugie miejsce otrzymała bulwa –KACZUSZKA, a trzecie miejsce zdobyła bulwa UFOLUDEK. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków zakończyliśmy  obchody ,, Święto pieczonego ziemniaka”