WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W OĆWIECE

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W OĆWIECE

30 listopada 2023

 

 

 

W czwartek 30 listopada dzieci z naszego przedszkola  wzięły udział w wycieczce do Ośrodka w Oćwiece, gdzie odbyły się  warsztaty świąteczne.  Program obfitował w wiele atrakcji. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki przy kominku na temat  Świąt Bożego Narodzenia. Następnie dzieci wykrawały pierniki, a po ich upieczeniu lukrowały i dekorowały. Piekły także bułeczki, którym nadały wymyślony przez siebie kształt. Kolejnym zajęciem warsztatów było dekorowanie świątecznej gałązki. Zwieńczeniem zajęć była wspólna Wigilia, którą rozpoczęliśmy od połamania się opłatkiem, życząc sobie wesołych świąt. Następnie wszyscy zasiedli do posiłku, na stole pojawiły się wigilijne potrawy m.in: barszcz, pierogi, kapusta z grzybami, bigos, ryba, groch z kapustą, bułeczki, pierniki i owoce.  Po Wigilii dzieci odwiedził Gwiazdor, który wręczył słodki upominek.                                                                                                         To był bardzo miły wyjazd podczas którego dzieci przypomniały sobie tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.