WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

7 listopada 2023

Temat bezpieczeństwa jest nieustannie poruszany na zajęciach w naszym przedszkolu. W celu uatrakcyjnienia zajęć organizuje się spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu. Tym razem w dniu 7.11.2023r. odwiedzili nas pracownicy Straży Miejskiej. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie nasze przedszkolaki. Przeprowadzono pogadankę z dziećmi na temat „Gdy do przedszkola maszeruję, zasady bezpieczeństwa zachowuję ’’.

Podczas pogadanki  z dziećmi zostały omówione zasady bezpiecznej zabawy w domu, w przedszkolu, na dworze, a także bezpieczne zachowania w kontaktach z obcymi ludźmi. Dzieci utrwalały zasady postępowania w sytuacji gdyby zgubiły się w supermarkecie. Strażnik pokazał też przedszkolakom pozycje: „drzewko” i ”żółwik” , które należy przyjąć w kontaktach z agresywnym psem, a następnie dzieci pod jego  kierunkiem miały okazję przećwiczyć te pozycje na sobie. Przedszkolaki utrwalały także numery alarmowe, ze szczególnym zwróceniem uwagi na numer 112. Były również  zabawy z „autochodzikiem” – specjalną matą edukacyjną imitującą ulicę. Podczas tych zabaw dzieci w sposób praktyczny utrwalały zasady bezpiecznego zachowania na drodze w ruchu drogowym, wcielając się w role pieszych oraz kierowców. Zajęcia były interesujące i przyczyniły się do poszerzenia wiadomości dzieci z zakresu bezpieczeństwa. Przedszkolaki były zachwycone zajęciami, za co serdecznie dziękujemy przybyłym do nas strażnikom.