Wyjazd do kina w Mogilnie na przedstawienie pt. ,,Pinokio.

Wyjazd do kina w Mogilnie na przedstawienie pt. ,,Pinokio.

27 lutego 2020

     Prawdziwa bieda tego spotyka                                                                                                                Kogo samotność wielka dotyka                                                                                                               Jeśli masz kogoś, kto ciebie kocha                                                                                                           I gdy cię nie ma z tęsknotą szlocha                                                                                                         Kogoś, kto ciebie bardzo szanuje                                                                                                             Z twojego szczęścia on się raduje                                                                                                             Wtedy bogaczem jesteś prawdziwym                                                                                                                                              Wtedy naprawdę jesteś szczęśliwy…

tak właśnie pewnego słonecznego poranka, dawno, dawno temu mówił do śmiesznej, drewnianej lalki pewien mądry i dobry stolarz o imieniu Dżeppetto.                                                                                                                                                   I wydawało się, że już tak zawsze będą razem koło siebie siedzieć, stary majster i piękny drewniany pajacyk. Lecz gdyby się nic dalej nie wydarzyło, to Katolicki Teatr Edukacji nie mógłby zaprosić Nas, naszych  najmłodszych , kochanych widzów z Wylatowa do kina Wawrzyn w Mogilnie. Na szczęście okazało się, że to był dopiero początek zdumiewających przygód wesołego pajaca o imieniu Pinokio. Teatr z radością zaprosił Nas grupę Delfinków na niezwykłe przedstawienie, które zachwycającą baśń pana Collodiego wymalowało wszystkimi kolorami teatralnej tęczy. Podczas spektaklu wędrowaliśmy tam, gdzie Pinokio, śmialiśmy się i cieszyliśmy tak jak on. Czasami razem z nim trochę smuciliśmy się, gdy zły los próbował go zatrzymać na drodze do prawdziwego szczęścia. Ale magia Teatru, mądrość Wróżki i dobre rady Gadającego Świerszcza sprawiły, że i My, i Pinokio razem szczęśliwie doszliśmy do końca scenicznej podróży. A tam czekała odpowiedź na najważniejsze pytanie: co sprawia, że serce człowieka, promieniuje radością,  blaskiem i szczęściem…                                                                                                                                                   Przedstawienie było pełne muzyki, piosenek, humoru i dowcipu. Całą baśniową historię opowiedziano wierszem. Zaprzyjaźniliśmy się z pewnym drewnianym pajacem, który jak nikt dotąd poddał próbie swoją odwagę, lojalność i uczciwość w walce o to, by stać się prawdziwym chłopcem, I przekonał się w końcu, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca a miłość czyni cuda.