ZAJĘCIA Z SENSORYKI

ZAJĘCIA Z SENSORYKI

8 maja 2023

  Zajęcia sensoryczne to przede wszystkim edukacyjna  zabawa, dostarczająca  różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów przedszkolaka i poszerzająca świat jego doznań. Nie potrzeba  do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty  codziennego użytku i produkty spożywcze. Dziecko podczas kontrolowanej zabawy uczy się jak porządkować i organizować różnorodne  bodźce docierające do niego za pośrednictwem różnych zmysłów.  Takie zajęcia sensoryczne  odbyły się   w dniu  24 kwietnia 2023r. w grupie  ,,Mrówki ‘’ z Panią Jolą – pedagog. Dzieci wykonały masę z  produktów spożywczych, a  potem lepiły różnorodne przedmioty. Zajęcia te warto  wprowadzać już w przedszkolu, a potem kontynuować w edukacji wczesnoszkolnej. Im wcześniej zaczniemy pobudzać zmysły, tym mniej kłopotów w przyszłości nie tylko w nauce w szkolnej, ale również  w poznawaniu świata.

8 maja 2023r. w grupie  ,, Biedronki ”  odbyły się  również zajęcia sensoryczne z P. Jolą – pedagog. Dzieci  najpierw  chodziły      w drabince  po  różnym  podłożu  i  ćwiczyły  stopy,  a potem  wykonały  odpowiednią  masę, z  której  lepiły  dowolne  przedmioty i ćwiczyły dłonie.