ZABAWAY Z CZYTANIEM

ZABAWAY Z CZYTANIEM

17 czerwca 2021

DLA SZEŚCIOLATKÓW:

Zapraszam Was do: „ ZABAWY Z CZYTANIEM”. 

Zabawa polega na tym, że raz w tygodniu będę Wam przesyłała na stronę przedszkolną obrazki- ilustracje i tekst. Opowiedzcie rodzicom co na nich się dzieje, przeczytajcie wyrazy – podpisy na ilustracji. Następnie, codziennie, jeden raz ( najwyżej dwa razy dziennie – żeby czytać a nie nauczyć się tekstu na pamięć) przeczytajcie krótki tekst, który znajduje się pod tym obrazkiem. Tekst jest prosty i zawsze dotyczy tego, co widać na obrazku. Jeśli pierwszy, drugi raz czytanie nie pójdzie Wam za dobrze, to się nie martwcie – trening czyni mistrza. Pod koniec tygodnia z dumą i radością na pewno płynnie przeczytacie cały tekst.

Rodziców poproszę, by uczciwie podeszli do tej zabawy i : za każdą próbę czytania przez dziecko (czyli codziennie) wpisali na karcie datę i narysowali słoneczko. Gdy dziecko będzie miało 7 słoneczek, proponuję nagrodę-naszą „Pszczółkę, a od rodzica …..  może wspólna gra w piłkę, wycieczka rowerowa albo wspólna gra w planszówkę. Wierzę w kreatywność rodziców i mądre nagradzanie dzieci.

ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI I UDANEJ ZABAWY

Przesyłam:

– kartę do  „ Zabawy z czytaniem ”

– propozycję tabelki do nagradzania

,, Zabawy z czytaniem ” – cz. 1 dla sześciolatków-22.04.2021r. Tutaj pobierz

 

,, Zabawy z czytaniem” – cz. 2 dla sześciolatków-29.04.2021r. Tutaj pobierz.

 

Dzień dobry sześciolatki !  

Jak się bawicie z wesołymi tekstami do czytania? Mam nadzieje, że dobrze i, że każdy z Was ma już 14 słoneczek. Każdy po zebraniu 7 słoneczek ma obiecany od rodziców najwspanialszy prezent – wspólnie spędzony czas na wesołej zabawie.

Pszczółki, ja też czekam aż odważni zechcą mi zaprezentować jak pięknie czytają!!!  Nagroda czeka –  „Pszczółki” w mojej szufladzie już się niecierpliwią i koniecznie chcą trafić w Wasze ręce – ODWAGI !!

Dziś przesyłam Wam kolejne opowiadanie na siedem dni.  Poznacie Kamila i Tomka oraz ich koty. Jeden kot to Kama a drugi to Lotek. Który chłopiec ma jakiego kota to musicie już sami doczytać.                                                                                                                                                                                                          DOBREJ  ZABAWY !!!

 ,, Zabawy z czytaniem” cz.3 – dla sześciolatków – 06.05.2021r. Tutaj pobierz

,, Zabawy z czytaniem ” cz.4 -dla sześciolatków-  13.05.2021r. Tutaj pobierz

,, Zabawy z czytaniem ” cz.5 dla sześciolatków -20.05.2021r.Tutaj pobierz

,, Zabawy z czytaniem” cz. 6 dla sześciolatków – 27.05.2021r.Tutaj pobierz

,, Zabawy z czytaniem ” cz. 7 dla sześciolatków.- 04.06.2021r.Tutaj pobierz

,, Zabawy z czytaniem ” cz. 8 dla sześciolatków.-10.06.2021r.Tutaj pobierz

 

Moje Pszczółki, wszystko co dobre szybko się kończy. Już za kilka dni rok szkolny się  kończy. W następny czwartek mamy WIELKĄ UROCZYSTOŚĆWasze pożegnanie przedszkola. Mam nadzieję, że zdobyte w przedszkolu umiejętności i wiadomości zaowocują w szkole szóstkami i piątkami, tego Wam mocno życzę.  

Przesyłam Wam dziś dwie, ostatnie już „Zabawy z czytaniem”. Tym wszystkim, którzy dzielnie ćwiczyli gratuluję wytrwałości. Przyznajcie, czytanie nie jest takie trudne jak się odrobinkę poćwiczy?! A pozostałych zachęcam, by spróbowali, to duża przyjemność samemu umieć czytać choćby  tylko nazwy np. batonów. 

,, Zabawy z czytaniem”- cz. 9 i 10 dla sześciolatków -17.06.2021r. Tutaj pobierz